top of page
Google ADS Reklam Yönetimi websitenburada.com

Antalya Web Tasarım ve Reklam Hizmetleri

GOOGLE ADS REKLAMLARI

Web Sitenizi Sizin İçin Rakiplerinizin Önünde İlk Sayfada Çıkaralım

GOOGLE ADS REKLAMLARI

Google Ads, eski adıyla Adwords reklam Google aramalarında ve haritalarda karşımıza çıkan reklamların sağlayıcısı konumundadır. Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla beraber arama motorları da ön plana çıkmaktadır. En fazla kullanılan arama motoru olan Google, işletmeler için ücretli reklam platformu oluşturmuş ve bu platform uzun zamandır kullanılmaktadır.


Reklam, şirketlerin adını duyurabilmesi için geçmişten günümüze kullandıkları en etkili yöntemlerden birisidir. Ürünlerinin satılabilmesi için birçok yöntem deneyen bu şirketler günümüzde de sıkça kullanılan internet üzerinden reklam yapabiliyor. Google ise bu şirketlere hem kolaylık sağlıyor hem de şirketin isminin duyurulmasına önemli bir katkıda bulunuyor.

GOOGLE ADS SİSTEMİ

Google Ads anahtar kelimelerin kullanımına göre hedef kitleye arama motorunda, aranan kelimeye göre belirli reklamları göstermektedir. Ancak sadece aratılan kelime değil, benzer ürün gruplarını da ön plana çıkarmaktadır. Örneğin tişört bakan bir insanın karşısına ayakkabı, pantolon gibi tamamlayıcı ürünler de çıkabilir.

 

Bu ürünler insanların karşısına çıktıkça insanların ihtiyacı olmasa bile ihtiyacı varmış düşüncesi ortaya çıkıyor. Bu sayede reklam amacına ulaşıyor. Google Ads, reklamların anahtar kelimelerini belirli bir ücret karşılığında ön plana çıkarıyor. Bu ücret reklam veren kişinin belirleyeceği bir teklif ile sağlanıyor ve ön plana çıkarılan yeri değişebiliyor.

 

Kısacası en yüksek teklifi veren kişinin reklamı Google aramalarında ve haritalarda en üstte yer alıyor, bu şekilde rekabet ortamı oluşuyor.
Google Ads’e reklam verirken hangi ülke, bölge ve şehri siz seçebilirsiniz. Ayrıca reklamların gösterileceği saat, yaş aralıklarını ve cinsiyet tercihini de ayarlayabilirsiniz. Reklamlarınız bu doğrultuda hedef kitleye ulaştırılacaktır.

Reklam alanını geliştiren Google Ads, sadece anahtar kelime reklamlarını değil video reklamını da kullanmaya başlamıştır. Özellikle anahtar kelimelerle kendini anlatamadığını düşünen şirketler bu atılım karşısında yeni reklamlar ortaya çıkarmış ve reklam çeşitliliğini arttırmıştır.

bottom of page